Brzy mi bude šedesát let a nikdy jsem neměla potřebu práci hledat. Mé zaměstnání bylo stabilní. Situace se změnila a najednou trpce zjišťuji, že na dnešním trhu práce nemám šanci. Na jaře 2014 jsem si poctivě vyplnila životopis na internetu – nic – mnoho měsíců žádná pozitivní zpráva. Pojala mne malomyslnost a poškozená (podkopaná) sebedůvěra.
Na podzim 2014 přichází veletrh práce Profesia days. S velkým zájmem zde poslouchám hodinovou přednášku o psaní životopisu. Jaké mé velké překvapení. Ačkoli jsem se domnívala, že mám vše v tomto dokumentu poctivě vyplněné, mýlila jsme se. Na základě této přednášky jsem zašla ke stánku „Profesia“, kde se mne ujal profesionál v této oblasti. Doslova jsem žasla, co vše je dobré a není dobré uvést a jak stylizovat a správně psychologicky i graficky zapůsobit na personalisty, pročítající stovky životopisů. Následně se mnou dotyčný komunikoval i po e-mailu, dokud můj životopis nebyl zcela a doslova vypilován do posledního puntíku.
Mé zkušenosti na této cestě byly vskutku prvotní a jsem velice vděčná za takovou nezištnou pomoc. Vždyť životopis je první krok, bez kterého se nedá jít dál.
Hned v prosinci 2014 jsem získala práci, dokonce v zahraničí, s výborným výdělkem. Vděčím za cenné rady, bez kterých bych se nemohla posunout dopředu.
Jiřina

 

Na Veletrhu jsem byl v době, kdy jsem řešil ztrátu zaměstnání z důvodu zdravotního omezení a delší dobu se mi nedařilo práci najít. Ozvalo se mi pak několik firem i z veletrhu, ale práci jsem si nakonec našel sám. Díky tomu, že jsem vyhrál poukaz na kurz: „Co umím a jak se dál osobně a profesně rozvíjet“. Po poslechu přednášek a zkoušce různých rozhovorů před rokem jsem si vzal ponaučení a napsal svůj životopis jinak. Začal jsem možná i trochu jinak vystupovat na pohovorech, začal jsem na sobě pracovat a vzdělávat se, začal jsem si více věřit. Dnes pracuji jako zástupce vedoucí prodejny a musím říci, že když o tom dnes přemýšlím, tak to co jsem hlavně dostal, je naděje… naděje, že můj život nekončí, když jsem ztratil práci, ale začíná nová etapa života. Naději, že stačí změnit svůj přístup a práce se najde. I když práci mám, letos se veletrhu určitě zúčastním znovu a těším se, že se něco nového dovím nebo třeba najdu práci ještě lepší…
František

 

Vytiskla jsem si životopisy a šla se podívat na veletrh práce Profesia days. Zjistila jsem, že je veletrh velmi zajímavě organizovaný a nabízí mi jako uchazeči komplexní řešení otázek práce. Mohla jsem si vyzkoušet Assessment centrum, jazykové a počítačové znalosti a také jsem mohla zjistit, zda vůbec umím psát životopis a jak se nechovat či chovat na pohovoru.
Jelikož jsem v tu chvíli řešila zároveň konkrétní profesní situaci a potřebovala jsem poradit, neváhala jsem oslovit přímo lidi z Profesia se svým dotazem. Zároveň jsem jim dala můj životopis se slovy, že pokud by pro mě našli uplatnění, pak bych byla ráda. Nečekala jsem, že by mě někdo bral vážně, ale byla jsem za měsíc oslovena přímo společností Profesia, kde pracuji již pár měsíců a neměnila bych. Pokud se budete řídit heslem „neházej flintu do žita“ a budete za sebe umět bojovat, pak máte na 80% vyhráno.
Michaela

 

Učastnil jsme se prvního dne Profesia days a chtěl jsme Vám poskytnout zpětnou vazbu a poděkovat. Úroveň veletrhu byla velmi profesionální včetně výborného doprovodného programu. Děkuji Vám tak za profesionální organizaci a zajištění kvalitních lektorů pro přednáškovou činnost. A přeji mnoho úspěchu do dalšího ročníku.
Jaroslav

 

Myslím, že informace nabyté na cestě úspěchu jsem dobře zužitkovala při hledání nového zaměstnání. Nejvíce se mi líbily přednášky a návštěva u studentů kadeřnictví, kteří byli i přes množství práce dobře naladěni. Celkově hodnotím veletrh práce jako velice povedenou akci, kam se mi opravdu vyplatilo jít.
Veronika

 

Chcem Vám touto cestou prejaviť veľký rešpekt s ohľadom na akciu, ktorá sa konala v októbri 2015: Veľtrh prace Profesia days.
Veľtrh bol pre mňa skutočne dôležitým momentom: našla som tam veľa inšpirácie, nové kontakty a dokonca priamo na mieste som sa zúčastnila rýchleho pracovného pohovoru!
V priebehu nasledujúcich dní som tiež dostavala telefonáty or Recruiterov a Headhunterov a môj oneskorený feedback súvisi aj s tým, ze som v posledných dňoch bola vcelku vyťažená pracovnými pohovormi … všetky získané vďaka odovzdaniu môjho CV priamo na Profesia Days.
Ešte raz Vám ďakujem za sprostredkovanie tejto akcie, ktorá bola vynikajúco zvládnutá z každého uhla a ďakujem za prínos, ktorý priniesla určite nielen mne, ale stovkám ďalších ľudí.
Daniela

 

Pre človeka nezamestnaného poprípade zamestnanca, ktorý rozmýšľa nad zmenou práce je pracovný veltrh Profesia days výbornou príležitosťou, kde počas 2 dni môže prísť do styku s desiatkami najväčších zamestnávateľov v Českej republike a má možnosť im predať svoj životopis poprípade sa dozvedieť aktuálne otvorené pozície alebo akých zamestnancov vôbec tieto spoločnosti hľadajú. Je to určite efektívnejšie ako hľadanie práce na internete z dôvodu, že i vyslaní reprezentanti firmy sú aktívni a radi im predajú informácie o spoločnosti. Veľtrh zahrňuje i rôzne workshopy, prednášky, testovanie jazykových a odborných znalostí. Z môjho pohľadu bol to prijemne strávený a hlavne užitočný deň pri hľadaní práce.
Branislav

 

Pošlete nám svůj příběh