Program přednášek AbecedaPC

11:30 - 12:00
LinkedIn - největší profesní síť na světě
LinkedIn je profesní sociální síť, na které se setkávají manažeři, odborníci a konzultanti z nejrůznějších oborů a diskutují o svých pracovních zájmech. LinkedIn je oblíbeným nástrojem personalistů a headhunterů, kteří zde vyhledávají potencionální kandidáty.
Petr Kuchynka

12:15 - 13:00
Excel – nejpoužívanější funkce
Seznamte se s nejpoužívanějšími funkcemi v Excelu, jako je například funkce KDYŽ, SVYHLEDAT, SUMIF, COUNTIF, SUBTOTAL a další funkce pro práci s textem, datumy a časy. Na množství různých ukázek zjistíte, kde lze funkce použít a jak je kombinovat.
Petr Illek

13:15 - 14:00
Sociální sítě nejsou jen pro zábavu
Sociální sítě nejsou jen o sdělování každého zážitku na Facebooku, selfie na Instagramu a sledování youtuberů, ale i o přístupu k zajímavým informacím. Zjistěte, jak používat sociální sítě k získávání informací, a možnosti jejich uplatnění ve vašem profesním životě.
Petr Kuchynka

14:15 - 15:00
G Suite - řešení pro efektivní práci
G Suite od společnosti Google je řešením pro práci odkudkoliv a kdykoliv. G Suite umožňuje snadnou komunikaci a sdílení libovolných dokumentů, úložiště, Gmail, kalendář i kancelářské aplikace s uživatelským prostředím stejným pro všechny typy zařízení.
Petr Illek

15:15 - 16:00
Jak se vytváří moderní webové stránky
Vytvořit webové stránky s moderním vzhledem nemusí dnes být nijak složité ani nákladné. Ukážeme vám, jak začít, pokud uvažujete o vytvoření vlastních webových stránek nebo založení e-shopu.
Petr Kuchynka

16:15 - 17:00
Makra v Excelu - zautomatizujte si práci
Makra jsou téměř legendární pojem v oblasti Microsoft Excel. Makra umí ušetřit mnoho času. Pokud opakovaně v Excelu provádíte nějakou sadu úkonů a postupů, lze vytvořit makro a příště již opakovanou činnost nahradíte jedním kliknutím.
Petr Illek

17:15 - 18:00
Outlook a OneNote – zahoďte papír a tužku
Aplikace Outlook a OneNote vám umožní efektivně komunikovat s ostatními, plánovat schůzky, spravovat kontakty, plánovat a sledovat provádění úkolů, zaznamenávat různé typy poznámek a ke všem těmto informacím přistupovat z různých zařízení.
Radek Novotný

18:15 - 19:00
Office 365 - pracujte odkudkoliv
Ať zrovna pracujete v kanceláři, z domova nebo na cestách, s Microsoft Office 365 můžete mít vždy po ruce všechny kancelářské aplikace v nejnovější verzi, email, kalendář, poznámky, data a vše co potřebujete ke své práci.
Petr Illek

10:00 - 10:45
PowerPoint – posuňte prezentace na vyšší úroveň
Posuňte vaše prezentace na vyšší úroveň a vytvářejte prezentace s profesionálním vzhledem. Ukážeme vám, tipy pro formátování prezentací, které vás inspirují při vytváření vašich prezentací.
Radek Novotný

11:00 - 11:45
Úprava fotografií v Adobe Photoshop
Zjistěte, jaké možnosti skrývá Adobe Photoshop a jakým způsobem jej používají profesionálové i amatéři. Naučte se rychle upravit fotografii, seznamte s možností použití různých efektů a filtrů a pronikněte do základních principů práce s rastrovou grafikou.
Petr Kuchynka

12:00 - 12:45
Životopis s profesionálním vzhledem ve Wordu
Vzhled a formátování životopisu významně ovlivňuje vaší šanci získat vysněnou pracovní pozici. Vyvarujte se častých chyb, které se ve formátování životopisu vyskytují, a zjistěte, jaké zásady dodržovat, aby životopis vypadal profesionálně.
Radek Novotný

13:00 - 13:45
Kdo vás sleduje na internetu
Jaké informace a proč o vás sbírají weby, které navštěvujete, a jak se využívají pro marketingové a obchodní účely? To vám ukážeme na nejpoužívanějším nástroji v této oblasti Google Analytics.

14:00 - 14:45
Reporty a vizualizace dat v Excelu
Jedním z nejčastějších použití Excelu je zpracování a vyhodnocení velkých objemů dat. Zjistíte, jak data pro vyhodnocení připravit a jaké nástroje efektivně použít.
Radek Novotný